3 sposoby na efektowny salon

Wykańczanie wnętrz jest zdecydowanie bardziej wyczerpujące niż budowa domu – i powie to każdy, kto ma obie te czynności za sobą. O ile budowa idzie zwykle dosyć szybko – bo musi, o tyle wykańczanie domu może trwać nawet latami. I nie zawsze chodzi o ilość posiadanych pieniędzy – czasami problem stanowi brak pomysłu i strach, że po wykonaniu pracy efekt nie będzie się nam podobał. Warto czasami zajrzeć do internetu i zaczerpnąć z niego garść inspiracji.

Ceglana ściana

Jeżeli nie mamy jeszcze pomysłu, jakie zakupić meble to nic straconego! Zacznijmy od ściany. Jeżeli samodzielnie wykonamy ceglana ścianę to bez względu na zakupiony komplet mebli nasz salon będzie zjawiskowy. Wystarczy zakupić formę na wybrane cegły, by następnie zaopatrzyć się w gips budowlany kanuf, wodę, klej i odrobinę cierpliwości. Własnoręcznie odlewane cegły bardzo szybko wysychają i już po kilku godzinach można je delikatnie przyklejać na miejsce docelowe. Knauf sklep oferuje nam gips najwyższej jakości.

Betonowa podłoga

Jeżeli chcemy aby nasz salon prezentował się efektownie mały kosztem możemy zdecydować się na betonową podłogę – oczywiście nie chodzi o zostawienie jej bez wykończenia. W sklepie budowlanym dostępne są płyty imitujące beton – ich wykończenie jest mocno realistyczne, dzięki czemu podłoga będzie wyglądała genialnie.

Boazeria

Teoretycznie boazeria wyszła z mody już wiele lat temu. Jednakże coraz więcej osób decyduje się na wizualne ocieplenie swoich salonów poprzez zastosowanie drewna chociaż na jednej ścianie. Równo ułożone deski będą się pięknie prezentować z tradycyjnymi meblami i ciepłymi kolorami na pozostałych ścianach. Całości dopełni duży, prosty dywan, który dodatkowo zwiększy przytulność pomieszczenia. Warto przed decyzją obejrzeć przykłady tego rodzaju ścian – boazeria boazerii nierówna.

Materiały od firmy Knauf dostępne w ofercie sklepu BudujmyEU.