Pattex klej

Czym skleja się plastik?

Mimo tego, że produkowane obecnie przedmioty plastikowe są coraz trwalsze, często dochodzi do sytuacji, w której niezbędne okazać może się klejenie ich.

Jak naprawiać plastik?

Na rynku dostępnych jest wiele klejów, którymi bez problemu naprawić można zepsute przedmioty, łatać dziury czy też sklejać dwie struktury ze sobą. Jednakże nie wszystkie z nich będą odpowiednie do pracy z każdym materiałem. Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z instrukcją dołączaną do spoiwa przez producenta, po to aby być pewnym, że sklejone powierzchnie będą się siebie trzymać. Warto zwrócić również uwagę na to, że nie każdy rodzaj kleju dostosowany jest do bycia traktowanym wysokimi lub niskimi temperaturami.

klej do pcv

Klej do wszystkiego

Klienci najczęściej sięgają po kleje płynne, które dostępne są w wielu miejscach. Tego typu produkt dostać można na stacji czy kiosku. Sprzedawane są one w niewielkich tubkach, które pozwalają skutecznie i błyskawicznie naprawić jakąś rzecz. Jednakże z uwagi na to, że w składzie znajdują się ciecze takie jak woda lub rozpuszczalnik, które bardzo szybko wyparowują, klej ten błyskawicznie zastyga i nie nadaje się do ponownego użycia.

Jaki klej wybrać?

Klej do PCV w postaci dwuskładnikowej to zdecydowanie rozwiązanie, które uważane jest za najskuteczniejszą metodę klejenia materiałów sztucznych, jednakże ich stosowanie jest stosunkowo skomplikowane.
Według ekspertów do klejenia niewielkich powierzchni, przy których spojeniu trzeba zachować dużą ostrożność najlepszym wyborem są kleje kontaktowe. Przykładem może być m.in to, że są one często używane jako kleje do modeli. Warto pamiętać o tym, aby kupować klej, którego wie się jak używać, ponieważ niewłaściwe użycie może być niebezpieczne nie tylko dla klejonej powierzchni, ale też dla zdrowia człowieka, ponieważ jak wiadomo kleje mogą powodować oparzenia oraz podrażnienia.