opinie o kleju sopro

Jaki klej wybrać?

Podczas trwania remontu domu, gdy budowanie poszczególnych pomieszczeń idzie pełną parą, mało kto ma czas zastanawiać się nad tym, jakiego konkretnego rodzaju stosować materiały budowlane. W większości są to rzeczy albo polecane przez sprzedawcę, albo kupowane po prostu przez wykonawcę wszystkich prac. Często jest to dużym błędem, szczególnie jeśli chodzi o zaprawę do płytek.

Dlaczego to tak trudne?

Rynek zapraw do płytek jest przeogromny. Na sklepowych półkach da się bez trudu znaleźć pozycje, które adresowane są do płytek łazienkowych, tarasowych, kuchennych lub po prostu podłogowych. Podział przebiega również ze względu na materiał, z jakiego została wykonana dana płytka. Inny klej sopro będzie używany w przypadku gresu, inny, gdy na podłodze leży terakota, a jeszcze inny, gdy postanowi się pokryć ścinany efektownym marmurem. Sporą ofertę takich produktów odnajdziesz na https://budujmy.eu/pl/menu/zaprawy-klejowe-1063.html

opinie o kleju sopro

Czym się ryzykuje?

Można by powiedzieć, że tak właściwie to, co za różnica? Przecież zaprawa ma po prostu związać płytkę z daną powierzchnią i już. Każda zrobi to tak samo dobrze.
I to jest właśnie największy błąd, który można popełnić podczas przeprowadzania prac remontowych lub budowlanych. Źle dobrany klej po prostu nie będzie skutecznie trzymał płytki. Jeśli dotyczyć to będzie płytek podłogowych, to może nawet nie ulegną one uszkodzeniu, ale staną się zwyczajnie ruchome, co stanowić będzie niebezpieczeństwo. Jeśli chodzi o płytki ścienne, to z reguły po prostu one odpadają i niszczą się o podłogę.