Najlepsze sposoby na uatrakcyjnienie tynkowej elewacji

Tynk jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia elewacji domu przed zniszczeniem. Dalszego właśnie tynk? Przede wszystkim z powodu bardzo dobrych właściwości ochronnych, które niezwykle skutecznie zabezpieczają cały budynek zarówno przed działaniem niskich, jak i wysokich temperatur, ale również przed wilgocią i silnym nasłonecznieniem.

Niestety ogromną wadą tynku elewacyjnego jest jego bardzo niska atrakcyjność wizualna, co powoduje, że wszystkie pokryte tynkiem domy staja się nudne i szare. Czy da się je w jakiś sposób uatrakcyjnić?

Kolor dobry na wszystko

Zdecydowanie najprostszym sposobem na poprawę wizualnych właściwości tynku jest zastosowanie barwnika. Pigment do betonu można bardzo łatwo nałożyć samodzielnie na całą powierzchnię elewacji, co spowoduje zmianę jej koloru, a często również w niewielkim stopniu faktury.

Efekt takiego działania będzie niezwykle ciekawy. Z szarej i nieprzystępnej dla oczu elewacja zmienić się ona może w bardzo jaskrawą i przykuwającą wzrok swoim niezwykle głębokim kolorem.

Co oprócz tego?

Innym, nieco bardziej skomplikowanym sposobem jest pokrycie tynku płytkami dekoracyjnymi. Jest to metoda znacznie bardziej skomplikowana w realizacji, do której niezbędne będzie wynajęcie specjalnej ekipy remontowej, jednak efekt takiego działania przejdzie najśmielsze oczekiwania pod względem poprawy jakości stanu wizualnego elewacji. Po nałożeniu płytek zmieni się ona całkowicie i nie do poznania.