5 najciekawszych rozwiązań – wykończenie ścian w domu

Nie każdy lubi proste, minimalistyczne wnętrza, wiele osób szuka ciekawych, oryginalnych pomysłów na wystrój domu czy mieszkania. Poniżej znajdziecie 5 najciekawszych pomysłów na wykończenie ścian w domu.

  1. Kamień na ścianie

Mimo, że nieczęsto można spotkać się z takim rozwiązaniem, to taka ściana prezentuje się naprawdę ciekawie i elegancko. Płytki kamienne najczęściej wykonane są z marmuru, granitu albo piaskowca. Takie powierzchnie dobrze odbijają światło, także dzięki temu można optycznie powiększyć wnętrze. To dobra propozycja dla osób, które lubią naturalne materiały, eleganckie wnętrza.

  1. Beton architektoniczny

Tynk beton architektoniczny to obecnie bardzo popularny materiał, który kładzie się na ściany, ale coraz częściej wykonuje się z niego również meble. Dobrze sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych.

 

  1. Ceglana okładzina

To również bardzo popularne rozwiązanie, które pojawia się w wielu domach. Dobrze sprawdzą się okładziny ceglane, które imitują prawdziwą cegłę, oczywiście nie warto decydować się na jej ułożenie na wszystkich ścianach, trzeba ograniczyć się do jednej.

 

  1. Sztukaterie

Ozdobne listwy sztukateryjne nadają wnętrzu charakteru, elegancji, sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Prezentują się bardzo stylowo.

 

  1. Dekoracyjne panele

Panele dekoracyjne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Można na przykład pokryć niektóre ściany panelami wykonanymi z drewna, w ten sposób w pomieszczeniu jest przytulniej.