5 najciekawszych sposobów na dekorację ściany w salonie

Pusta ściana w salonie to smutne miejsce. Salon jest najważniejszym miejscem w naszym mieszkaniu. To tu wypoczywamy, zapraszamy gości. Warto zadbać o salon, by był wyjątkowy i niebanalny. Jak udekorować ścianę w salonie, by przyciągała wzrok?

Kamień dekoracyjny

Kamień ma bogatą fakturę i występuje w wielu naturalnych odcieniach. Jest bardzo dekoracyjnym elementem pod warunkiem, że nie przesadzimy z ilością. Kamień dekoracyjny na jednej ścianie, która będzie bardzo wyrazista sprawi, że salon nabierze charakteru i stylu.

Werniks metaliczny

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się werniks metaliczny, który nada pomieszczeniu elegancji. Połysk, który można uzyskać dzięki werniksowi bardzo atrakcyjnie wygląda na ścianie, która jest podświetlona. Sprawdzi się tu oświetlenie punktowe, jak i liniowe.

Werniks metaliczny sprawi, że ściana w salonie nabierze delikatnego, szlachetnego blasku. Tak wyeksponowana ścian będzie niebanalną ozdobą salonu.

Beton

Surowe i nowoczesne płyty betonowe wkroczyły na salony kilka lat temu i nadal świetnie się sprawdzają. Beton, chociaż szary, na pewno nie będzie nudny. Betonowe płyty, które mogą być różnych rozmiarów stworzą ciekawe wnętrze.

Panele drewniane

Naturalny kolor, który można dopasować do posiadanych mebli to niewątpliwy atut paneli drewnianych, które od kilku lat goszczą w naszych salonach. Sprawiają wrażenie trójwymiarowych płytek ściennych.

Grafiki, plakaty, obrazy

Nie każdy może pozwolić sobie na remont. Grafiki, czy obrazy, które zawisną na ścianie salonu również mogą w znaczący sposób zmienić oblicze mieszkania, a nie wymagają tak dużej pracy oraz nakładów finansowych.

Ciekawa ściana w salonie to połowa sukcesu, gdy chcemy uzyskać ciekawe i eleganckie wnętrze. Dekorując ściany trzeba jednak pamiętać, by nie popaść w przesadę, gdyż wnętrze może wydawać się przeładowane.