Taśma malarska – wszystko, co musisz wiedzieć

Chociaż taśma malarska nie należy do szczególnie skomplikowanych produktów, potrafi czasami utrudnić życie wielu osobom, które nie do końca wiedzą, jak się z nią obchodzić. Aby do takich sytuacji nie dopuścić, poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek i ważnych informacji na temat taśmy malarskiej, które z pewnością przydadzą się podczas każdego, nawet małego, remontu.

Taśma malarska — wszystko, co musisz wiedzieć

Dlaczego taśma nie chce się odkleić?

To częste pytania osób, które na przykład chcą pomalować ścianę na dwa kolory i za pomocą taśmy oddzielają przestrzeń. Powodów może być kilka, jednak najczęściej dotyczą one tego, że za późno ją odklejamy. Nie należy czekać do całkowitego wyschnięcia farby, tylko odkleić ją, jak ściana będzie jeszcze trochę wilgotna.

 

Taśma nie chce się przykleić do drzwi. Co zrobić?

Taśma malarska Budujmy.eu jest papierowa. Wynika to między innymi z tego, aby nie powodowała niepotrzebnych szkód takich, jak na przykład odchodzenie tynku podczas zdejmowania. Zdarza się, że chce przykleić się do niektórych powierzchni. Jeżeli wiemy, że futryna jest metalowa, warto poinformować sprzedawcę w sklepie, aby podpowiedział, po którą sięgnąć lub wybrać tę z wyższej półki.

 

Taśma malarska cena

Cena różni się w zależności od producenta i długości, jednak nie przekracza 10 złotych. Najczęściej kwota ta oscyluje na pograniczu 5 złotych, więc nie jest to najdroższy produkt.

 

Warto pamiętać, że jeżeli zostawi taśmę w wilgotnym miejscu, może stracić swoje właściwości klejące.