Trzy najlepsze sposoby na zmiany w salonie

Poniżej zostaną przedstawione trzy najlepsze sposoby na szybką metamorfozę salonu. Niemniej te rozwiązania można wykorzystać w sypialni, korytarzu czy nawet w przedpokoju.

1, Ceglana ściana – w celu uzyskania tego efektu można wykorzystać tapetę, jednak to rozwiązanie jest szybkie i może być mało efektowne. Lepszym sposobem jest użycie starej, oryginalnej cegły przygotowanej w formie cienkich płytek przyklejanych na wybraną powierzchnię. Warto zwrócić uwagę na odcień wybieranej cegły, aby współgrał z kolorystyką pomieszczenia.

  1. Betonowa ściana – najlepszym rozwiązaniem, który umożliwi uzyskanie tego niepowtarzalnego efektu to farba betonowa. Użycie takiej farby nie jest skomplikowane. Powinno się tylko pamiętać, że po dwóch warstwach farby betonowej trzeba jeszcze nałożyć warstwę farby ochronnej. Producenci oferują swoim klientom kilka odcieni szarości, które

  1. „Tablica” – obecnie, poza standardową, czarną farbą tablicową możemy użyć innych kolorów takich jak niebieski, szary, fioletowy czy różowy. Chcąc uniknąć bałaganu tworzonego przez kredę warto użyć kredy lub pisaków kredowych bezpyłowych. Gama kolorystyczna oferowana przez producentów jest spora, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto podkreślić, że można użyć także farby magnetyczno-tablicowej. Oznacza to, że pomalowana ściana będzie posiadała właściwości magnetyczne oraz będzie można po niej pisać.

Pamiętajmy, okres wakacyjny sprzyja remontom. A dobre farby kupimy  w budujmy.pl