docieplenie domu z Baumit

3 sposoby na docieplenie domu

Ciepły dom, w którym miło usiąść nawet podczas najniższych zimowych temperatur to marzenie wielu z nas. Poniższy poradnik prezentuje kilka podstawowych sposobów na docieplenie wnętrza.    

Wełna mineralna

Sposób stary i sprawdzony przez pokolenia. Płaty wełny mineralnej są powszechnie dostępne w sprzedaży, bez problemu dostaniemy je w każdym, większym markecie budowlanym. My polecamy wybierać dobre jakościowo produkty, choćby cenionej marki Baumit, które perfekcyjnie docieplą Twoje mieszkanie. Płyty wełny mineralnej przyklejamy do murów, następnie szlifujemy, nakładamy zaprawę zbrojącą i zatapiamy siatkę. W ostatnich krokach gruntujemy ścianę, nakładamy tynk i malujemy na dowolnie wybrany kolor.

PowerFlex

Power Flex jest gotową do użycia masą szpachlową, która zawiera włókna aramidowe. Dużą zaletą produktu jest odporność na większość uszkodzeń mechanicznych, w tym uderzenia oraz otarcia. Proces ocieplania polega na szpachlowaniu płyt styropianowych oraz wykonywaniu warstwy zbrojnej. Docieplanie Power Flexem jest procesem prostym, z którym poradzi sobie każdy budowlaniec.

Płyty Resolution Therm

Termoizolacyjne płyty fenolowe  to produkty Baumit docenione przez wielu klientów, którym zależy na ociepleniu swoich domów. Produkty posiadają rdzeń ze sztywnej pianki fenolowej oraz są obklejone z dwóch stron cienką warstwą styropianu grafitowego. Płyty choć cienkie, zapewniają bardzo wysoki komfort cieplny i są idealnym wyborem do docieplenia wnętrza.